Sektörümüz üreticilerinin sıkıntılarını yakından bilen firmamız, siz üretici dostlarımıza daha güzeli sunabilmek için, sektördeki birçok üretici arkadaşlarımızın emekleri ile kullanım kolaylığı ve özellikleri olan 2 yeni seri daha ekleyerek siz değerli müşterilerimize toplamda 7 seri profil seçenekleri sunmaktayız.

Follow us on

PVC Pencere Bakımı Nasıl Yapılır?

Günümüzde insanların yaşam ve çalışma alanlarında en çok tercih ettiği PVC pencerelerin bakımı insanların en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor.

PVC pencere bakımı son dönemde oldukça ilgi ile karşılaşılan bir konu halene geldiği görülüyor. Artık hem çalışma hem de yaşam alanlarındaki pencerelerin çok büyük bir çoğunluğu PVC olduğundan dolayı insanlar daha uzun kullanım ömrü ve tasarruf amacıyla PVC pencere bakımı konusunda oldukça yeterli bilgi sahibi olmak istiyorlar. Firmamız bu doğrultuda PVC pencerelerin periyodik bakım ve temizliklerini profesyonel bir şekilde yürütmektedir.

Günlük kullanım yoğunluğuna bağlı olarak PVC pencereler çeşitli aşınmalara maruz kalıyorlar. PVC pencerelerde oluşan genleşmeler mevsim koşullarının etkisi ile pencerelerin kullanım ömrünü azaltırken tasarruf anlamında da kişileriz zarar görmesine neden olabiliyor. Bu genleşmeler gerekli önlemlerin alınmaması durumunda PVC pencere doğramalarını ve bu doğramaların etki alanlarını da olumsuz bir şekilde etkileyebiliyor. Bütün bu yıpranma ve genleşmelere rağmen PCV pencerelerin yapısı gereği bazı ayarlamalar ve düzenli bakım ile sorun ortadan kaldırılabiliyor. PVC pencerelerinden uzun süreli ve yüksek bir şekilde fayda sağlamanız için firmamız her türlü bakım, temizlik ve ayarlamalarını en kaliteli şekilde yapıyor.

PVC Aksesuarları Nasıl Yağlanmalıdır?

PVC pencere bakımı işlemlerinde PVC pencere sistemlerinin hareketli parçalarının sorunsuz bir şekilde hareket etmesi ve fonksiyonlarının uzun bir süre sorunsuz olarak çalışabilmesi amacıyla ince makine yağı ile profesyonelce yağlanması oldukça önemlidir. Bu yağlamanın fazlası görsel anlamda olumsuzluk yaratacağı unutulmamalıdır. Bu sebeple profesyonelce yağlama sunu firmamız sayesinde PVC pencerelerin kullanım ömrü ve fonksiyonları oldukça artacaktır.

PVC Pencere Contalarının Bakımı Nasıl Gerçekleştirilmelidir?

PVC pencere bakımı konusunda en önemli noktalardan biriside pencere kanatlarının çalışmasını daha kolay hale getirmek için pencere üzerinde yer alan sızdırmazlık elemanı siyah EPDM contalarının parlaklığını ve yumuşaklığını arttırmak amacıyla temizlenmesi işlemi geliyor. Bu contaların önemi oldukça fazla olduğundan dolayı contaların sökülmesi Arap sabunu ile iyice temizlenmesi ve kurulanması son derece dikkatli yapılmalıdır. Firmamız bu anlamda profesyonel şekilde conta sökme, temizleme ve sorunsuz bir şekilde geri takma işlemlerini sağlıyor.